| UPC | 062654705175 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 70517 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | .22 WMR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.1500 |
| Model | B22 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Rotary Magazine |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 8.35 |
| Sights | No |
SAVAGE ARMS B22 22MAG BLK/WOOD 18″ THD
$477.99
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
SAVAGE ARMS B22 22MAG BLK/WOOD 18″ THD
SAVAGE ARMS B22 22MAG BLK/WOOD 18″ THD
$477.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 062654705175 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 70517 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | .22 WMR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 39.1500 |
| Model | B22 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. Rotary Magazine |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.2 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Shipping Weight | 8.35 |
| Sights | No |




