Where value and performance meet, is where the Model 334 bolt action rifle excels. The rifle features a 60-degree bolt lift to allow faster loading on follow-up shots. The barrel is free-floating and button rifled for consistent accuracy.
Stevens 19467 334 Bolt Action 308 Win 3+1 20″ Camo/Dark Gray Carbon Steel Receiver Integrated Recoil Lug Ergonomic/Recoil Pad Synthetic Stock Picatinny Rail Right Hand
$489.99
| UPC | 011356194671 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 19467 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 47.5500 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 10.05 |
| Sights | No |
Trusted SSL Protection
We carry all top brands
Related Products
Stevens 19467 334 Bolt Action 308 Win 3+1 20″ Camo/Dark
Stevens 19467 334 Bolt Action 308 Win 3+1 20″ Camo/Dark Gray Carbon Steel Receiver Integrated Recoil Lug Ergonomic/Recoil Pad Synthetic Stock Picatinny Rail Right Hand
$489.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
Where value and performance meet, is where the Model 334 bolt action rifle excels. The rifle features a 60-degree bolt lift to allow faster loading on follow-up shots. The barrel is free-floating and button rifled for consistent accuracy.
| UPC | 011356194671 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 19467 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 47.5500 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. Detachable Box |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 10.05 |
| Sights | No |





