| UPC | 798681728077 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 211F-9-GTO |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.4" Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 + 1 |
| Length | 13.5500 |
| Magazine Included | 2 x 21-Round |
| Model | P211 |
| Number of Magazines | 3 (2) 21 rd. (1) 23 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Firing Pin/Grip/Thumb |
| Shipping Weight | 4.9 |
| Sights | FS: Fiber Optic | RS: Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
SIG SAUER P211 9MM COMP BLK 4.4″ 21+1 FO
$2,399.99
In stock
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
SIG SAUER P211 9MM COMP BLK 4.4″ 21+1 FO
SIG SAUER P211 9MM COMP BLK 4.4″ 21+1 FO
$2,399.99
In stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 798681728077 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 211F-9-GTO |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.4" Bull Barrel |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 21 + 1 |
| Length | 13.5500 |
| Magazine Included | 2 x 21-Round |
| Model | P211 |
| Number of Magazines | 3 (2) 21 rd. (1) 23 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Firing Pin/Grip/Thumb |
| Shipping Weight | 4.9 |
| Sights | FS: Fiber Optic | RS: Fixed |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |





