| UPC | 045618000158 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SIM62444 |
| Adjustable Parallax | No |
| Eye Relief | 3.50" – 3" |
| Length | 16.2000 |
| Magnification | 6-24x |
| Optic Coating | Fully Coated |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 3.0 |
| Power | 6X – 24X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Mil Dot Reticle |
| Shipping Weight | 1.75 |
| Objective Size | 44mm |
SIMMONS OPTICS PRO TARGET 6-24X44 MILDOT RNGS
$179.95
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
SIMMONS OPTICS PRO TARGET 6-24X44 MILDOT RNGS
SIMMONS OPTICS PRO TARGET 6-24X44 MILDOT RNGS
$179.95
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 045618000158 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | SIM62444 |
| Adjustable Parallax | No |
| Eye Relief | 3.50" – 3" |
| Length | 16.2000 |
| Magnification | 6-24x |
| Optic Coating | Fully Coated |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 3.0 |
| Power | 6X – 24X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Mil Dot Reticle |
| Shipping Weight | 1.75 |
| Objective Size | 44mm |





