| UPC | 706397973834 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 10+1 CA
$590.99
In stock
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 10+1 CA
SPRINGFIELD ARMORY HELLCAT PRO OSP 9MM BK 10+1 CA
$590.99
In stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397973834 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 9.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 2.5 |
| Sights | FS: Tritium RS: U-Notch |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |





