The micro Bodyguard 2.0 seamlessly combines being lightweight and small with unparalleled performance. Enhanced features like an ergonomic profile that allows for better control; striker-fired flat-face trigger for improved accuracy; reversible magazine release and increased capacity. Includes two magazines.
Smith & Wesson 14192 Bodyguard 2.0 Micro Frame 380 ACP 10+1 2.75″ Black Armornite Stainless Steel Barrel & Serrated Slide, Black Armornite Polymer Frame, Textured Grip, Thumb Safety
$399.00
| UPC | 022188898910 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 14192 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 2.75" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 7 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Bodyguard 2.0 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 1.55 |
| Sights | Tritium Front Sight |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
Trusted SSL Protection
We carry all top brands
Related Products
Smith & Wesson 14192 Bodyguard 2.0 Micro Frame 380 ACP
Smith & Wesson 14192 Bodyguard 2.0 Micro Frame 380 ACP 10+1 2.75″ Black Armornite Stainless Steel Barrel & Serrated Slide, Black Armornite Polymer Frame, Textured Grip, Thumb Safety
$399.00
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The micro Bodyguard 2.0 seamlessly combines being lightweight and small with unparalleled performance. Enhanced features like an ergonomic profile that allows for better control; striker-fired flat-face trigger for improved accuracy; reversible magazine release and increased capacity. Includes two magazines.
| UPC | 022188898910 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 14192 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black Armornite |
| Barrel Length | 2.75" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 10 + 1 |
| Length | 7 |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Model | Bodyguard 2.0 |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 1.55 |
| Sights | Tritium Front Sight |
| Sights Type | Night Sights |
| Slide Description | Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |





