| UPC | 725327626374 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-G3XLSR9041 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 + 1 |
| Length | 7.28 |
| Model | GXL |
| Number of Magazines | 2 12 rd. |
| Package Height | 1.9 |
| Package Width | 6.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No Manual Safety |
| Shipping Weight | 2.25 |
| Sights | Black Serrated |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
TAURUS G3XL 9MM BLK/BLK 4″ 12+1
$244.99
In stock
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
TAURUS G3XL 9MM BLK/BLK 4″ 12+1
TAURUS G3XL 9MM BLK/BLK 4″ 12+1
$244.99
In stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 725327626374 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-G3XLSR9041 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 12 + 1 |
| Length | 7.28 |
| Model | GXL |
| Number of Magazines | 2 12 rd. |
| Package Height | 1.9 |
| Package Width | 6.2 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | No Manual Safety |
| Shipping Weight | 2.25 |
| Sights | Black Serrated |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |





