| UPC | 725327938118 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4XL941 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 6.05 |
| Model | GX4XL |
| Number of Magazines | 2 One 11 rd. and One 13 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Loaded Chamber Indicator/Manual/Trigger |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Sights | Black Serrated White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |
TAURUS GX4XL 9MM BLK/BLK 3.7″ 13+1
$267.99
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
TAURUS GX4XL 9MM BLK/BLK 3.7″ 13+1
TAURUS GX4XL 9MM BLK/BLK 3.7″ 13+1
$267.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 725327938118 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4XL941 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 13 + 1 |
| Length | 6.05 |
| Model | GX4XL |
| Number of Magazines | 2 One 11 rd. and One 13 rd. |
| Package Height | 2.8 |
| Package Width | 8.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Loaded Chamber Indicator/Manual/Trigger |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Sights | Black Serrated White Dot |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |





