The TruGlo Tactical Scope Mount mounts to any Picatinny-style rail. It has a reversible one-piece base and has an integrated recoil lug.
TruGlo TG8964B One-Piece Tactical Scope Mount Scope Mount/Ring Combo Black Anodized 30mm
$45.99
In stock
| UPC | 788130023235 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | TG8964B |
| Length | 2.875" |
| Model | One-Piece Tactical Scope Mount |
| Mount Height | 1.50" |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Product Type | 1-Piece Base |
| Shipping Weight | 0.595 |
| Style | 1" |
Trusted SSL Protection
We carry all top brands
Related Products
TruGlo TG8964B One-Piece Tactical Scope Mount Scope Mount/Ring Combo Black
TruGlo TG8964B One-Piece Tactical Scope Mount Scope Mount/Ring Combo Black Anodized 30mm
$45.99
In stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The TruGlo Tactical Scope Mount mounts to any Picatinny-style rail. It has a reversible one-piece base and has an integrated recoil lug.
| UPC | 788130023235 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | TG8964B |
| Length | 2.875" |
| Model | One-Piece Tactical Scope Mount |
| Mount Height | 1.50" |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Product Type | 1-Piece Base |
| Shipping Weight | 0.595 |
| Style | 1" |





