| UPC | 747115456925 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3WACT7MMPR4B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 48.25 |
| Model | 307 |
| Package Height | 2.75 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 8.3 |
| Sights | No |
WEATHERBY 307 ALPINE CT 7PRC 22″
$2,099.00
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
WEATHERBY 307 ALPINE CT 7PRC 22″
WEATHERBY 307 ALPINE CT 7PRC 22″
$2,099.00
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 747115456925 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 3WACT7MMPR4B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm PRC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 48.25 |
| Model | 307 |
| Package Height | 2.75 |
| Package Width | 6.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 8.3 |
| Sights | No |



