| UPC | 747115462391 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | VTX65CMR16T |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | 3 Position |
WEATHERBY VANGUARD OBSIDIAN 6.5CR 16″
$585.99
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
WEATHERBY VANGUARD OBSIDIAN 6.5CR 16″
WEATHERBY VANGUARD OBSIDIAN 6.5CR 16″
$585.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 747115462391 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | VTX65CMR16T |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | 3 Position |





