| UPC | 706397974664 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459B-U-15 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 9MM BLK 4.5″ 15+1
$625.99
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 9MM BLK 4.5″ 15+1
SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 9MM BLK 4.5″ 15+1
$625.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 706397974664 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | EC9459B-U-15 |
| Action | Striker Fired |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Length | 10.5 |
| Magazine Included | 2 x 15-Round |
| Model | Echelon |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 2.1 |
| Package Width | 9.8 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10 |
| Safety | Manual |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | FS: Lum RS: Tact. Rack U-Dot |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |





