| UPC | 719307311817 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 100553 |
| Adjustable Parallax | Dual Illuminated Red Crosshair 223 |
| Adjustment Size | 2 Clicks per Inch @ 100 yds |
| Eye Relief | 1.50" |
| Length | 6.20" |
| Magnification | 4x |
| Objective Size | 32mm |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Power | 4X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Illuminated Red Crosshair .223 BDC |
| Shipping Weight | 2.2 |
TRIJICON ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR
$1,784.99
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
TRIJICON ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR
TRIJICON ACOG 4X32 ECOS FDE 5.56MM RMR
$1,784.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 719307311817 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 100553 |
| Adjustable Parallax | Dual Illuminated Red Crosshair 223 |
| Adjustment Size | 2 Clicks per Inch @ 100 yds |
| Eye Relief | 1.50" |
| Length | 6.20" |
| Magnification | 4x |
| Objective Size | 32mm |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Package Height | 5.0 |
| Package Width | 8.0 |
| Power | 4X |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Reticle | Illuminated Red Crosshair .223 BDC |
| Shipping Weight | 2.2 |





