| UPC | 725327618027 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-191101-9MM |
| Slide Description | Serrated |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Capacity | 9 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 5" |
| Action | Single Action |
| Safety | Firing Pin/Grip/Manual |
| Units per Box | 1 |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Novak Drift Adjustable Front/Rear |
| Number of Magazines | 1 / 9 rd. |
| Package Width | 3.25 |
| Shipping Weight | 4.4 |
| Package Height | 10.25 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 8.6 |
TAURUS 1911 9MM BLK/BLK 5″ 9+1
$438.99
In stock
Top Rate Customer ServicePrompt Communication
Safe Payments
Trusted SSL Protection
Trusted SSL Protection
Amazing Selection
We carry all top brands
We carry all top brands
Related Products
TAURUS 1911 9MM BLK/BLK 5″ 9+1
TAURUS 1911 9MM BLK/BLK 5″ 9+1
$438.99
In stock
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
| UPC | 725327618027 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 1-191101-9MM |
| Slide Description | Serrated |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Capacity | 9 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 5" |
| Action | Single Action |
| Safety | Firing Pin/Grip/Manual |
| Units per Box | 1 |
| Product Type | 1911 |
| Sights | Novak Drift Adjustable Front/Rear |
| Number of Magazines | 1 / 9 rd. |
| Package Width | 3.25 |
| Shipping Weight | 4.4 |
| Package Height | 10.25 |
| ATF Type | Pistol |
| Length | 8.6 |





