The XPR Extreme MB accurate bolt-action hunting rifle built for left-handed shooters. Features a composite stock with TrueTimber Midnight camo finish; button-rifled barrel with muzzle brake; M.O.A. Trigger System; detachable box magazine; drilled & tapped; Two-Position thumb safety; sling swivel studs; oversized bolt handle; bolt unlock button and Recessed Target Crown.
WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK
$785.99
| UPC | 048702024658 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 535781264 |
| Action | Pump Long Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .270 WSM |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.1 |
Trusted SSL Protection
We carry all top brands
Related Products
WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK
WGUN 535781264 XPR LH EXT NS 270 24 MDBLK
$785.99
Disclaimer: It is the customer’s responsibility to ensure that all orders comply with applicable local and federal regulations. Non-compliant orders are subject to a 30% restocking fee. We reserve the right to dispute any chargebacks related to such orders.
The XPR Extreme MB accurate bolt-action hunting rifle built for left-handed shooters. Features a composite stock with TrueTimber Midnight camo finish; button-rifled barrel with muzzle brake; M.O.A. Trigger System; detachable box magazine; drilled & tapped; Two-Position thumb safety; sling swivel studs; oversized bolt handle; bolt unlock button and Recessed Target Crown.
| UPC | 048702024658 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Manufacturer Part Number | 535781264 |
| Action | Pump Long Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .270 WSM |
| Capacity | 3 + 1 |
| Number of Magazines | 1 3 rd. |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 9.7 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 9.1 |





